Комплектація

Почнемо з того, що ж ми знайдемо, відкривши коробку з Mavic Air Fly More Combo. Це найповніша комплектація від виробника, і всередині упаковки можна знайти багато дійсно потрібного і корисного.

Відкривши білу коробку із зображеним на ній квадрокоптером відразу що кидається в очі – це сумка для подорожей. Сумка має масу секцій і кишеньок для самого пристрою і всіх можливих комплектуючих до нього. Дрон знаходиться в захисному кейсі невеликого розміру, який відмінно поміщається в спеціальну секцію в сумці. Крім сумки, кейса і дрона в комплект входить:

  • Пульт дистанційного керування і знімні стіки до нього.
  • Шість пар запасних гвинтів.
  • Захист для несучих гвинтів.
  • Кришка для захисту підвісу.
  • Дві акумуляторні батареї на додаток до вже встановленої всередині дрона.
  • Зарядна станція, на якій можна заряджати одночасно всі три батареї.
  • Кабель до зарядної станції.
  • Кабель USB-C.
  • Lightning кабель.
  • Micro USB кабель.
  • Адаптер USB.
  • Адаптер для Power Bank.

Цього набору цілком достатньо для того, щоб один раз витратитися на покупку Mavic Air Fly і більше не думати над додатковим придбанням периферії до нього.

Зовнішній вигляд

Це літаюче диво сучасної техніки має дуже компактні розміри і невелику вагу. У зібраному стані габарити 168 мм в довжину, 83 в ширину і 49 мм у висоту. Такі розміри навряд чи перевищують габарити сучасного смартфона, наприклад iPhone X виглядає майже одного розміру з дроном, якщо покласти їх поруч. У розібраному і готовому до польоту стані він теж дуже малий – 168х164х64 мм. Вага пристрою без додаткового захисту на гвинти становить всього лише 430 грами. Такі компактні габарити роблять його незамінним супутником в подорожах і походах для тих, хто любить знімати приголомшливі відео з висоти пташиного польоту. Квадрокоптер Mavic Air буває трьох кольорів – білий і чорний матовий і глянсовий червоний. На матових корпусах абсолютно не видно відбитки пальців і дрібні подряпини на відміну від глянцевого корпусу в червоному кольорі. Але червоний дрон, в свою чергу, має більш яскравий вигляд, і його складно не помітити.

Пульт для управління квадрокоптера не обладнаний екраном на відміну від Mavic Pro, але це робить його тільки більш "живучим" в плані споживання енергії. Адже погодьтеся, навіщо потрібен екран на самій апаратурі управління, якщо до неї в будь-якому випадку потрібно приєднувати смартфон зі спеціальним додатком, який потрібно встановити на нього. Смартфон і грає роль екрану на якому видно те, що бачить квадрокоптер.

Знизу, спереду і ззаду на корпусі цього літаючого апарата перебувають 7 датчиків-камер, які будуть захищати його від зіткнення з навколишніми об'єктами або різкого падіння на землю. Два датчика розташовані попереду, два на задній частині корпусу і три знизу. Таким чином, навіть якщо під час дистанційного пілотування дроном вас щось відволікло, і він буде летіти на перешкоду, датчики спрацюють, і квадрокоптер легко зробить маневр і уникне зіткнення. Датчики також дозволяють здійснювати польоти на автопілоті, і пристрій впорається з цим прекрасно завдяки технології VIO (дозволяє точно визначати положення дрона в просторі і швидкість, з якою він рухається).

Підготовка до роботи дрона відбувається досить просто: ви легким рухом відсуваєте пропелери в потрібне положення, розкладає ніжки-опори і знімаєте захисну накладку на камеру. На пульті ДУ прикріплюєте стіки для управління, які спеціально знімаються для того, щоб і пульт ставав компактним і легко поміщався в кишеню. І все, вибирайте потрібний режим і починайте політ. А режимів і можливостей камери у цього квадрокоптера маса.

Камера і режими зйомки відео і фото

Цей апарат має приголомшливу 12 Мп камеру, яка може знімати відео в 4К форматі зі швидкістю до 30 кадрів на секунду. У форматі Full HD максимальна швидкість зйомки буде 120 кадрів на секунду. Така частота кадрів дає можливість знімати уповільнене відео Slow Motion. Максимальний бітрейт відео в будь-якому форматі буде 100 Мбіт на секунду. Для плавної зйомки камера має трьохосьову механічну стабілізацію, яка дозволяє знімати відео без ривків, незважаючи на віражі або негативні погодні умови.

Цей маленький дрон може робити приголомшливі панорами, склеюючи 25 фотознімків в одну композицію з кутом 180º. А в тому випадку, якщо зовнішнього освітлення недостатньо для красивих знімків, достатньо включити HDR, і він автоматично компенсує брак світла.

Для отримання приголомшливих коротких роликів пристрій має інтелектуальні режими зйомки під назвою QuickShot. Mavic Air зберіг 4 режими від попередніх моделей квадрокоптера фірми DJI, а також отримав 2 абсолютно нових. Принцип запуску режимів єдиний і полягає у тому, що потрібно вибрати об'єкт, на якому буде зосереджено увагу. Після цього дрон буде діяти за заданою програмою і знімати унікальні ролики.

  • Helix або Спіраль. Пристрій буде облітати обраний об'єкт по спіралі вгору, поступово віддаляючись.
  • Dronie. Квадрокоптер буде знімати відео, віддаляючись від обраного об'єкта під кутом 30º відносно поверхні землі.
  • Circle. В цьому режимі зйомка ведеться навколо об'єкта на рівній від нього відстані. Відстань можна вибрати самостійно в налаштуваннях.
  • Rocket. У цьому варіанті QuickShot дрон злетить над обраним об'єктом і буде підніматися перпендикулярно вгору на висоту близько 50 метрів.

І два абсолютно нових QuickShot:

  • У режимі Boomerang апарат літає навколо об'єкта по еліптичній кривій. Початок і кінець зйомки відбуваються в одному і тому ж місці.
  • Режим Asteroid робить цікаве відео, віддаляючись від обраного об'єкта вгору, і оформляє його в сферу, яка імітує Земну Кулю з атмосферою навколо нього. Тільки в центрі сфери будете ви або те, на чому ви хочете зосередити зйомку.

Після завершення програми дрон повернеться і зависне в повітрі навпроти вас, чекаючи подальших команд.

Не забувайте про заходи обережності, застосовуючи той чи інший режим. У місці запуску апарата не повинно бути дерев, ліній електропередач та інших перешкод. Добре було б проводити польоти тільки на відкритих просторах, тоді пристрій залишиться цілим, а на роликах буде видно весь краєвид навколо вас.

Політ

Крім інтелектуальної зйомки відеоряду цей мініатюрний апарат має і інтелектуальні режими польоту, за допомогою яких можна знімати ролики, не відволікаючись на управління дроном.

  • ActiveTrack дозволяє вибрати близько 16 об'єктів, на яких може центруватися зйомка. Пристрій розпізнає їх і буде знімати ролик під найбільш вигідним кутом, вибираючи об'єкти за заданим пріоритетом. Об'єктами можуть бути не тільки люди, але і машини, будинки або тварини. Такий варіант запису відео може бути особливо актуальним для любителів походів і екстремальних видів спорту.
  • TapFly дасть можливість один раз задавши точку, до якої повинен летіти апарат, робити знімки паралельно, не відволікаючись на управління. У TapFly можливі чотири варіанти руху – вперед, назад, вільне і за координатами.
  • SmartCapture дає можливість управляти дроном дистанційно за допомогою жестикуляції. Вивчивши набір жестів можна здійснювати повний цикл управління – опускати, піднімати, починати і закінчувати запис відео або робити фото. Відгук практично миттєвий і дозволяє знімати приголомшливі селфі.

Технічні характеристики квадрокоптера Mavic Air

Дрон оснащений 8 Гб вбудованої пам'яті для запису відеороликів або фото. Може здатися, що цього мало, але слоти для карт пам'яті допоможуть істотно розширити об’єм пам’яті.

Mavic Air має знімний акумулятор ємністю 2374 мАг, який дозволить вести зйомку протягом 20 хвилин. А дві запасних батареї, що йдуть в комплекті, допоможуть знаходиться коптеру в повітрі в цілому протягом години. У пульті дистанційного управління знаходиться батарея об'ємом 2970 мАг.

Цей маленький безпілотний апарат має прекрасні льотні характеристики. Завдяки потужним гвинтам і двигунам максимальна швидкість, яку він може розвинути, дорівнює 68,4 км/г в спортивному режимі і 28,8 км/г в стандартному польоті і при управлінні по Wi-Fi. Максимальна висота, на яку може піднятися дрон, становить 5000 метрів над рівнем моря. Максимально допустима дистанція для управління за допомогою пульта дистанційного керування дорівнює 10 км, а при управлінні через Wi-Fi дорівнює 100 метрів по горизонталі і 50 метрів у висоту.

 

Для безпечних польотів апарат має вбудовану систему навігації GEO, яка покаже зони, в яких запуск літаючих об'єктів строго заборонений, наприклад аеропорти або стадіони.

Mavic Air повністю сумісний з окулярами віртуальної реальності від DJI Googgles, які можна одягати і під час польотів, бачити все, що бачить дрон, і повністю занурюватися в процес.

Висновки

DJI Mavic Air – це ідеальне рішення для активних людей які люблять знімати моменти своїх подорожей. Зручна сумка для транспортування стане незамінною річчю, адже в ній буде знаходитися все найнеобхідніше для комфортної роботи з квадрокоптером. Велика кількість автоматичних режимів польоту і зйомки дозволять робити якісні ролики і фото. А додаток DJI GO4 дасть можливість монтувати відео, склеюючи різні кадри в один кліп прямо на місці протягом декількох секунд. Купити DJI Mavic Air просто необхідно тим, хто прагне не тільки відобразити найяскравіші моменти свого життя, а й для того, щоб вразити своє оточення і підірвати соцмережі.